Ordinacija je zaradi praznikov in dopusta zaprta od 22.12. 2023 do 3.1.2024.
Želimo vam mirne praznike in vse dobro v novem letu.


  Telefon : 030 300 550

Posebnosti Zobne Miške

Varno odstranjevanje amalgamskih zalivk

AMALGAM je zlitina živega srebra (50%), srebra, kositra, bakra in cinka. V Sloveniji se še vedno uporablja za izdelavo zalivk »izven vidnega sektorja« kot standardni material (stroške izdelave namreč krije ZZZS). Zahteve estetike so višje od pravil ZZZS in splošno mnenje je, da so vsi zobje v vidnem sektorju. Problem amalgama ni le v slabi estetiki, svetovne zdravstvene raziskave kažejo tudi na njegovo toksičnost zaradi visoke vsebnosti živega srebra.

Do največje obremenitve z živim srebrom pride ob odstranitvi amalgamskih zalivk, ko pacient vdihuje hlape živega srebra in požre manjše delčke amalgama.

Obremenitev z živim srebrom zmanjšamo s posebnim postopkom odstranjevanja amalgamskih zalivk. Na zob z amalgamsko zalivko namestimo gumijasto opno, ki loči zob od ustne votline, in tako preprečimo požiranje amalgamskih delcev. Uporabimo posebne svedre, da se med vrtanjem ustvari čim manj živosrebrovih hlapov in delcev, ki jih med delom odsesavamo s specialnimi nastavki za turbinski sesalec.

Pacientom svetujemo, da se na poseg pripravijo z uživanjem alg Chlorella ali tekočega klorofila. Ta prehranska dopolnila imajo zaradi klorofila veliko sposobnost vezave težkih kovin in s tem zmanjšajo obremenitev telesa z živim srebrom. (Uživanje hrane in prehranskih dopolnil z visoko vsebnostjo klorofila je na splošno priporočljivo za razstrupljanje telesa) Tri dni pred posegom uživajte alge v količini 3g trikrat dnevno. Pred posegom vam bomo v naši ordinaciji dali tri tablete alg za žvečenje, ki jih morate zadržati v ustih dalj časa, nato izpljunete. Tako dosežemo visoko vsebnost klorofila, ki veže nase hlape živega srebra, da se izločijo iz telesa pred nalaganjem v tkiva. Z uživanjem alg v dozi 3g trikrat dnevno nadaljujete še en teden po posegu. Enak učinek kot z žvečenjem alg dosežete z žvečenjem ječmenove ali pšenične trave.

Več o tem in zdravi prehrani najdete tukaj.

Razbremenitev toksičnih učinkov amalgama z bioresonančno metodo

Posebnost Zobne Miške je , da vam omogočimo razstrupljanje amalgama z bioresonančno podporno terapijo!

Odstranitev starih amalgamskih zalivk mora biti postopna, da organizem ne obremenimo naenkrat z velikimi količinami živega srebra. Odstranitev poteka po posebnem postopku (opisano zgoraj) po kvadrantih oz. odvisno od števila in velikosti amalgamskih zalivk (2 do 3 naenkrat) s 14 dnevnimi premori.

Zobozdravnik odstranjeni amalgam spravi v stekleno ampulo, ki se uporabi v bioresonančni terapiji. Priporoča se izdelava začasnih zaliv iz materiala, ki ni alergogen (testiranje z bioresonančno metodo). Dokončne zalivke se izdelajo po končanem razstrupljanju amalgama. Pred izdelavo dokončnih zalivk se priporoča testiranje tolerance na nove zobne materiale.

Razstrupljanje amalgama z bioresonančno metodo poteka v treh ali več obiskih z enotedenskim premorom, v terapiji pa se uporabi odstranjeni amalgam. Bioresonančni terapevt pripravi informirano tekočino za vsakodnevno uživanje v času razstrupljanja.

Vse informacie o kombinirani zobozdravstveni in bioresonančni terapiji vam bomo posredovali v Zobni Miški.

Testiranje dentalnih materialov z elektro-akupunkturo


Zobozdravnica Mateja Rotar, dr.dent.med, predvsem pri pacientih s sumom ali dokazano alergijo na dentalne materiale, uporablja testiranje z elektro-akupunkturo (BICOM). Metoda omogoča individualno testiranje kompatibilnosti oz škodljivosti vseh materialov, ki so ali bodo uporabljeni v ustni votlini.

Amalgam je obstojen dentalni material , ni pa biokompatibilen oz. je nekaterim pacientom zelo škodljiv. Več o tem si preberite v zavihku »Varno odstranjevanje amalgama in razstrupljanje«.

Klinične študije zadnjih let dokazujejo slabosti in škodljivosti kompozitnih materialov. V Zobni miški jih uporabljamo s tem vedenjem in so prvi izbor, ko je zahtevana visoka estetika. Pri izbiri dentalnih materialov dajemo prednost biokompatibilnim materialom, ki jim s pravimi tehničnimi postopki in obdelavo damo ustrezno trdnost, obstojnost in estetiko v zahtevnem ustnem okolju.

Bioresonanca

bioresonanca

Bioresonančna terapija je fizikalna metoda, ki temelji na znanstvenih dognanjih biofizike in kvantne mehanike.Vsaka oblika materije niha in tako oddaja svoje elektromagnetno sevanje s specifično valovno dolžino oziroma frekvenco.

Vsaka snov (celica,bakterije, virusi, hrana, zdravila,…) seva energijo s specifičnim frekvenčnim vzorcem. Telesne celice oddajajo in sprejemajo elektromagnetna nihanja in z njimi komunicirajo. V zdravem telesu poteka komunikacija neovirano. Škodljivi vplivi iz okolja (stres, virusi, bakterije, glivice, toksini iz okolja, nezdrava hrana, poškodbe…) ovirajo oz. prekinejo medcelično komunikacijo, kar se pokaže z različnimi motnjami v delovanju organizma (utrujenost, nespečnost, preobčutljivost in alergije, prebavne motnje…)

V sedemdesetih letih minulega stoletja je nemški zdravnik dr. Morell dobil zamisel, da bi za terapevtske namene lahko uporabili elektromagnetna nihanja iz telesa in iz različnih snovi. V sodelovanju z inženirjem Raschkejem je razvil napravo MORA (MOrrell in RAschke) za medicinske namene, ki je sposobna „brati“ elektromagnetna nihanja iz telesa in jih posredovati v ustrezno obdelani oz terapevtsko spremenjeni obliki nazaj v telo. Revolucionarna ideja se je nadgrajevala z razvojem računalniške tehnologije in z izkušnjami terapevtov in sčasoma je trg ponudil številne podobne naprave, ki se tehnično razlikujejo, delujejo pa na enakem principu.

Terapija je postala poznana kot terapija z bio-informacijo oz bioresonanca z nastankom naprave BICOM (biocommunication).

 

Potek zdravljenja z bioresonanco

S pomočjo prevodnih elektrod privedemo pacientova nihanja iz obolelih delov telesa v bioresonančno napravo, ki je sposobna nihanja ustrezno spremeniti (okrepi , oslabi, invertira) Elektromagnetni separator v napravi loči nihanja na bolezenska in fiziološka. Tako spremenjena nihanja kot terapevtske frekvenčne vzorce vodimo nazaj v telo preko magnetne plošče. Pacient in naprava tvorita terapevtski regulacijski krog.

Telo to informacijo sprejme in s terapevtskim nihanjem preide v resonanco. Moteča oz. škodljiva nihanja oslabimo in postopno odstranimo iz telesa, zdrava nihanja pa okrepimo. Telesu s terapevtskimi nihanji pomagamo ,da si povrne moči samozdravljenja.

Pred začetkom terapije je potrebna anamneza , da terapevt pridobi informacije o pacientovih zdravstvenih težavah, načinu življenja, navadah in razvadah, o delovnem in domačem okolju.

V poteku terapije se izmenjujejo diagnostični in terapevtski postopki. Terapevt najprej testira različne obremenitve organizma in jih terapira glede na prioritete. Terapije so neboleče in prijetne. Terapevt pacientu v sedečem ali pol ležečem položaju polaga na telo različne elektrode.

Ob vsakem obisku se razvrsti več zaporednih terapevtskih programov. Enkraten obisk običajno traja eno uro, pri otrocih pa se trajanje terapije prilagodi starosti.

Pacienti med terapijo lahko občutijo prijetno utrujenost in umirjenost.

Področja delovanja:

  • alergije
  • krepitev imunskega sistema
  • obremenitve z glivicami (t.i candida )
  • obremenitve z virusi in bakterijami
  • akutna prehladna obolenja
  • obremenitve s škodljivimi vplivi okolja
  • prebavne težave
  • kronična utrujenost, stresne obremenitve
  • hormonsko neravnovesje
  • kronične bolečine…


Kot podporna terapija je primerna za vsa bolezenska stanja, ker okrepi sposobnost organizma za samozdravljenje. Poveča se obrambna sposobnost organizma proti vsem škodljivim oz. motečim dejavnikom, zato je njen učinek tudi preventiven.

 

BIORESONANCA IN ZOBOZDRAVSTVO

Možnosti podpornega zdravljenja z bioresonanco v zobozdravstvu:

    • razbremenitev toksičnih učinkov amalgama
    • priprava pred operativnimi posegi v ustni votlini
    • podporna terapija po invazivnih posegih v ustni votlini za stimulacijo celjenja in regeneracije tkiv
    • podporna terapija pri vnetnih procesih
    • testiranje in odpravljanje alergij na dentalne materiale
    • ugotavljanje prisotnosti el. tokov v ustni votlini
    • ugotavljanje prisotnosti zobnih vnetnih žarišč
    • podporna terapija bruksizma:
      Zobozdravnik izdela bruksistično opornico, ki ščiti zobe pred nadaljno obrabo zaradi nezavednega škrtanja z zobmi. Z bioresonančno terapijo dosežemo razbremenitev mišic v področju glave in vratu in trajno prekinitev nezaželjenih mišičnih vzorcev.

Vse bolezenske spremembe v ustni votlini zdravi zobozdravnik, bioresonančna terapija ni nikoli primarna terapija. Lahko se uporablja kot podporna terapija , ker odstrani škodljive dejavnike in okrepi samozdravljenje organizma.

Biomimetično in minimalno invazivno zobozdravstvo

Karies je infekcijska bolezen zob. Na njen nastanek in potek vplivajo dejavniki:

    • dovzetnost pacienta,
    • prisotnost kariogenih bakterij v zobnih oblogah ter
    • vsebnost sladkorjev v prehrani.


Bakterije v zobnih oblogah presnavljajo sladkorje v hrani ,pri čemer nastajajo kisline, ki raztapljajo trda zobna tkiva.

Tradicionalno zobozdravstvo pristopa k sanaciji kariesa tako, da obsežno odstrani poškodovana trda zobna tkiva in jih nadomesti s plombo. Gre za mehanski pristop »vrtanja in polnjenja defekta«. Biomimetično zobozdravstvo pa teži k zdravljenju karioznih lezij z dodajanjem izgubljenih mineralov (remineralizacija) in posledično obnovo trdih zobnih tkivih.

V Zobni miški pristopamo k zobozdravstvu celostno. Najprej ugotovimo dejavnike tveganja za nastanek kariesa in bolezni obzobnih tkiv: ustna higiena, prehrana, škodljive razvade oz. način življenja, sistemske bolezni in zdravila, ki vplivajo na sestavo sline in bakterijsko floro.

Uporabljamo biokompatibilne (tkivom neškodljive) in bioaktivne materiale, ki omogočajo obnovo trdih zobnih tkiv in hkrati zaščitijo zobna tkiva oz. povečajo njihovo odpornost proti kariesu.

Minimalno invazivna tehnika je pristop v zobozdravstvu, ki se trudi ohraniti trda zobna tkiva in vitalnost zobne pulpe. Pri izbiri materialov upoštevamo biokompatibilnost, obstojnost v aktivnem okolju ustne votline in estetiko.

Zobozdravnica Mateja Rotar, dr.dent.med s stalnim izobraževanjem nadgrajuje znanja tradicionalnih pristopov z vizijo obravnave kariesa v 21.stoletju.